Hlavne, že sme úprimní

Autor: Maria Garabasova | 24.11.2016 o 14:00 | (upravené 29.8.2017 o 17:14) Karma článku: 9,05 | Prečítané:  1520x

Hovorí sa, že Briti sú studení ako "psí čumák" a slušnosť je iba dobre skrývaná faloš. Slováci sú úprimní, otvorení a na nič sa nehrajú.  

V praxi to vyzerá takto.

Idete do obchodu reklamovať topánky. Falošný Brit ich zoberie, vymení,  alebo vám vráti peniaze. A ak s tým aj má nejaký problém, falošne sa tvári, že sa nič nedeje. Úprimný a otvorený Slovák vám na rovinu povie, že neviete chodiť alebo ste chodili po zlom teréne. Ak ste topánky mali obuté iba raz a kráčali ste iba po bezchybnej ceste, tak ste určite urobili chybu pri ich praní. Ak ste ich ani neprali, tak bude musieť zavolať vedúceho, potrebujete bloček, ktorý si pre istotu aspoň 5x prefotíte. Potom musíte čakať mesiac na vybavenie a kým vám topánky vymenia, skončí zimná sezóna a vy si úprimne poviete, že sa môžete na to... 

Vaše dieťa chodí do školy a tak ste informovaní. Úprimný slovenský učiteľ vám na rovinu povie, že z vášho dieťaťa nikdy nič nebude. Opakuje vám to do momentu, kým jeho úprimnosti neuveríte. V horšom prípade jej uverí aj vaše dieťa.

Britská učiteľka je falošná. Od momentu ako vstúpite do triedy vám dá falošnú nádej. Povie vám, že aj keď má vaše dieťa  problémy napr. s čítaním, určite sa to zlepší. Falošne vás povzbudzuje dovtedy, pokiaľ nevidí, že tomu veríte. V lepšom prípade tomu uverí aj vaše dieťa.

Idete čokoľvek vybavovať a vaša angličtina nie je bohviečo. Snažíte sa zo všetkých síl a niekedy si nie ste istý, či ste povedali skutočne to, čo ste si mysleli, že ste povedali. Falošný Brit je falošný a povie vám, že vaša angličtina je excelentná a rozprávate veľmi dobre. Popýta sa vás na krajinu, z ktorej pochádzate a spýta sa vás, či ste tu šťastný. 

Úprimný slovenský človek vám na rovinu povie, že nerozumie, čo mu hovoríte, aj keď hovoríte po slovensky. Stále opakuje otázku, vy odpovedáte, vyskúšate všetky štylistické variácie, ale on nič. Nerozumie. Niekedy sa stane, že vám odpovie na niečo úplne iné ako ste sa pýtali a vy to radšej necháte tak, lebo neviete, či ste blbec vy alebo on. Hlavne, že je úprimný a úprimne vám povedal, že nerozumie a ani nechce.

Ak náhodou priberiete a je jedno z čoho, falošný Brit sa tvári, že si to nevšimol. A ak si to aj všimol, tak vám falošne povie, že vyzeráte dobre. 

Úprimný Slovák si to všimne hneď. Povie vám, že ste pribrali a strašne. Dosť to vidno. A ak si nie je istý, pre istotu sa spýta, či čakáte ďalší prírastok, alebo či sa vám to stalo z jedla. Vy môžete pribrať aj kvôli zdravotným problémom, aj by ste mu to povedali, ale už sa vám nechce. 

Ak idete s dieťaťom na nákup a ono si nájde knihu, ktorú fascinovane číta v strede predajne, slovenský úprimný človek vám povie, aby ste dali preč to decko, lebo zavadzia.

Ak vaše dieťa sedí v ceste falošnému Britovi, tak si k nemu čupne a spýta sa ho o čom je tá kniha. Potom sa otočí na vás a falošne vám povie, že máte šikovné dieťa a že je dobre, že má záujem o knihy a asi by sme ho nemali rušiť, lebo vzťah k nim si vytvára všade. 

Ak náhodou vystupujete z autobusu a vaše dieťa nie je dostatočne rýchle, úprimný Slovák vás na to dostatočne upozorní. Povie vám, že dieťa sa zbytočne šuchce a tlačí vás ku dverám. 

Falošný Brit sa tvári , že mu to vôbec nevadí a v pokoji čaká, kým s dieťaťom vystúpite. Na záver vám venuje falošný úsmev. 

Ak idete s dieťaťom ku lekárovi, Brit si opäť nasadí falošnú masku. Otázky kladie dieťaťu. Pýta sa ho ako sa cíti, chce, aby vyjadrilo bolesť na stupnici od jedna po desať. Prejavuje falošný záujem o vás, aj o vaše dieťa, Podrobne vám vysvetlí ako bude prebiehať liečba a dá vám falošný pocit, že by ste tomu náhodou mohli rozumieť. 

Úprimný Slovenský lekár vám na rovinu povie, že nie ste lekár. Úprimne vám vysvetlí, že to s vami nemieni konzultovať. Dieťaťu úprimne povie,  nech nereve, veď čo to je za chlapa a to stihne do momentu, kým vás sestrička vystrčí za dvere. Úprimne si povedzme, na čo by mal byť pri zákroku prítomný rodič? 

Ak pred novinárov predstúpi falošný britský politik, tak so zaťatými zubami a falošnou slušnosťou odpovedá na všetky novinárske otázky. 

Úprimný slovenský politik povie úprimne čo si o nich myslí. Keď si raz o nich myslí, že sú protislovenské prostitútky, tak sa nebude pretvarovať, je predsa úprimný. 

Ak neprechádzate cez cestu dostatočne rýchlo, úprimný slovenský vodič vás na to okamžite upozorní. Úprimne na vás zatrúbi a niekedy aj úprimne zvýši hlas. 

Falošný Brit zastaví. Falošne sa usmeje a ukáže vám, že máte spokojne prejsť. Stáva sa to aj v prípade, že je raňajšia špička. Vtedy si falošne máva aj viac vodičov naraz, lebo okrem toho, že dávajú prednosť chodcom, dávajú prednosť aj jeden druhému. A aby tento cirkus stihli, jazdia pomaly.

Falošný britský zamestnávateľ vás oslovuje menom a na konci šichty vám povie "Good Job". Tým vo vás vyvolá falošný pocit, že si možno svoju prácu vykonávate dobre.

Slovenský zamestnávateľ vás moc nechváli a úprimne vám dá najavo, že vás ani chváliť nebude, lebo by ste náhodou mohli požiadať o zvýšenie platu. Úprimne vás každý deň upozorní na všetky vaše nedostatky a úprimne na rovinu vám povie, že takých ako ste vy tam má kopec.

Ak v takejto falošnej krajine vychovávate svoje deti, vyrastú z nich falošní ľudia. Ale mne je to úprimne po slovensky jedno.            

                 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako som zariadil, že prestali predávať Zem a vek

Prečo by slušné firmy mali zaujať jasný postoj.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?